Przeprowadzka biura – o czym warto pamiętać?

Przeprowadzka biura może być stresująca i problematyczna, jeśli nie zostanie przygotowana w odpowiedni sposób. By tego uniknąć, warto pamiętać o najważniejszych etapach i dopilnować, by przed samą przeprowadzką wszystko było dopięte na ostatni guzik. O czym warto pamiętać? Tego dowiecie się w naszym krótkim poradniku!

Jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki firmy?

Od czego zacząć przygotowania do przeprowadzki?

Przede wszystkim niezbędne jest ustalenie dokładnego terminu przeprowadzki, by zorganizować pracę i dać znać odpowiednio wcześniej pracownikom o zmianie siedziby biura. Ważne jest wyznaczenie osób odpowiedzialnych za organizację przeprowadzki i umówienie firmy przeprowadzkowej, by uniknąć późniejszych problemów z dopasowaniem terminu z dostępnością profesjonalistów. Istotne jest też dokładne zapoznanie się z nową siedzibą firmy, by zaplanować dokładne rozmieszczenie wszystkich stanowisk pracy, by umożliwić przenoszenie przedmiotów w odpowiednie miejsca i przyspieszyć rozpakowywanie. Gdy kwestie związane z planowaniem będą gotowe, można przejść do działań związanych bardziej bezpośrednio z przeprowadzką.

Co zrobić, by przeprowadzka odbyła się sprawnie?

By jak najlepiej przygotować się do przeprowadzki, warto przygotować checklistę zadań do wykonania i rzeczy do przygotowania. Ułatwia ona cały proces i dzięki niej trudniej przeoczyć ważne rzeczy. Przy okazji tworzenia listy warto uporządkować wszystkie przedmioty i pozbyć się wszystkiego, co jest już niepotrzebne. To doskonała okazja do zrobienia generalnych porządków, by nie przewozić zbędnych rzeczy. Celem ułatwienia i przyspieszenia pakowania, warto odpowiednio wcześniej przygotować niezbędne kartony oraz materiały zabezpieczające przedmioty delikatne. Najlepsze do tego celu są folia bąbelkowa oraz styropianowe wypełniacze.

Przeprowadzka biura - jak zabezpieczyć wszystkie sprzęty?

Na co uważać przy przeprowadzce biura?

Najbardziej narażonymi przedmiotami podczas przeprowadzki biura są sprzęty biurowe i komputerowe. Ważne jest, by odpowiednio owinąć je folią bąbelkową, a powierzchnie najbardziej narażone na uszkodzenia, jak w przypadku matryc monitorów, zabezpieczyć dodatkową warstwą. Warto zapoznać się z instrukcją użytkowania poszczególnych sprzętów, ponieważ najczęściej zawierają one informacje na temat sposobu transportowania, który zapobiega powstawaniu uszkodzeń.

Potrzebujesz profesjonalnej firmy przeprowadzkowej,
która pomoże Ci w przeprowadzce firmy?

Sprawdź więcej szczegółów!