Obowiązkowa lista zakupów, czyli jak ułatwić sobie pierwszą przeprowadzkę?

Pierwsza przeprowadzka wcale nie musi być stresująca! Szczegółowe zaplanowanie wszelkich działań to bowiem krok do sukcesu w sprawnej i szybkiej organizacji całego przedsięwzięcia. Jeśli właśnie stoisz przed takim wyzwaniem, koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiemy ci, jak spakować się efektywnie i bezpiecznie przetransportować rzeczy do nowego miejsca zamieszkania.

Co kupić przed pierwszą przeprowadzką, aby usprawnić przenosiny?

Pierwsza przeprowadzka – lista rzeczy do kupienia

Zanim będziemy mogli w pełni rozgościć się w nowym miejscu, ustawiając na półkach zabrane ze sobą przedmioty, konieczne będzie ich sprawne spakowanie. Jeśli czeka cię przeprowadzka, lista rzeczy do zakupu może znacząco usprawnić cały proces, wpływając również na jego tempo. W takim zestawieniu nie może zabraknąć:

 • worków lub kartonów z otworami po bokach,
 • silnej taśmy klejącej,
 • taśm mocujących lub sznurków,
 • wypełniaczy, chroniących delikatne rzeczy przed zniszczeniem,
 • markerów, które posłużą do opisywania pudeł.

Jak nietrudno się domyślić, sprawna przeprowadzka będzie wymagać zorganizowanych działań, zaplanowanych w każdym detalu. Umieszczone na liście przedmioty nie tylko usprawnią pakowanie, ale również wpłyną na bezpieczny transport rzeczy do nowego miejsca zamieszkania, co znacznie ułatwi przebieg całego przedsięwzięcia.

Szybka i sprawna przeprowadzka – jak stworzyć listę rzeczy do spakowania?

Wiesz już, że sprawna przeprowadzka wymaga dobrej organizacji. Dlatego też doskonałym pomysłem będzie stworzenie kolejnej listy. Tym razem będzie ona jednak dotyczyć rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą do nowego domu czy mieszkania. Dzięki niej zminimalizujemy ryzyko zgubienia ważnych przedmiotów, a realizacja tak sporego przedsięwzięcia będzie nieco łatwiejsza. To również idealny moment na domowe porządki. By usprawnić cały proces, warto bowiem ominąć przedmioty, które nie będą używane w nowym miejscu. Pozbycie się ich może znacznie ograniczyć ilość przewożonego ładunku, co z kolei będzie obniżało koszty, związane z koniecznością zakupu kartonów, taśm i worków.

W co warto spakować rzeczy do przeprowadzki?

Do czego spakować się w trakcie przeprowadzki?

W trakcie przeprowadzki bezcenne okazują się różnych rozmiarów kartony. Wiele osób w takiej sytuacji sięga po pudełka, dostępne dla klientów w sklepach spożywczych czy chemicznych. W rzeczywistości jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą specjalne kartony przeprowadzkowe. Wśród ich największych autów wymienia się:

 • czystość i brak zapachów,
 • zamykanie na klapy, pozwalające na skuteczne zabezpieczenie przewożonych rzeczy,
 • większą odporność i trwałość.

Dodatkowo kartony przeprowadzkowe mają również praktyczne uchwyty, a ich niezadrukowana powierzchnia ułatwia precyzyjne oznaczenie ich zawartości. Takie pudełka zakupić można w stosownych sklepach. Dzięki nim pakowanie przy przeprowadzce będzie nie tylko szybsze, ale również i łatwiejsze.

Przed Tobą pierwsza przeprowadzka?
Skorzystaj ze sprawdzonej firmy przeprowadzkowej!

Sprawdź naszą szeroką ofertę!

Jak ochronić delikatne przedmioty w trakcie pakowania?

Jeśli czeka nas przeprowadzka – jak się spakować to jedno z najważniejszych pytań, na które odpowiedź warunkuje sukces całego przedsięwzięcia. Aby przebiegło ono bez większego stresu, warto odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w:

 • worki próżniowe, w których można umieścić np. pościel czy ręczniki, a także sezonowe ubrania,
 • woreczki strunowe na mniejsze przedmioty czy części garderoby,
 • folię stretch i bąbelkową, które posłużą do ochrony delikatnych przedmiotów.

W spakowanych kartonach nie należy pozostawiać wolnego miejsca. Takie niewypełnione pudełko grozi bowiem uszkodzeniem delikatniejszych przedmiotów na skutek ich nieplanowanego przemieszczania się. Jako wypełnienie wolnej przestrzeni może posłużyć folia, profesjonalny wypełniacz, tektura falista, a nawet zwykła poduszka, która zamortyzuje drgania, chroniąc nasz dobytek przed zgnieceniem, połamaniem czy rozbiciem. Szczególnie delikatne pudła warto oznaczyć również naklejką „Nie rzucać!”, ostrzegającą o zwiększonym ryzyku zniszczenia ich zawartości.

Najważniejsze zasady dotyczące pakowania się do przeprowadzki

Przeprowadzka a pakowanie dobytku – o których zasadach warto wiedzieć?

Jeśli naszym celem będzie efektywna i szybka przeprowadzka, pakowanie musi przebiegać według ściśle określonego schematu. Na początku w kartonach powinny więc znaleźć się cięższe przedmioty, na których należy ustawiać lżejsze rzeczy. Tak spakowane pudełka warto układać przy drzwiach, co ułatwi ich późniejszy transport. Na samym ich szczycie powinny z kolei znaleźć się rzeczy, używane przez nas najczęściej. Sprawną przeprowadzkę warto zakończyć zorganizowaniem bagażu podręcznego, za który posłużyć może torba podróżna czy większe pudełko. Taki bagaż powinien zawierać wszystkie akcesoria, które przydadzą się, zanim pozostałe kartony zostaną rozpakowane, a przewiezione rzeczy trafią na swoje nowe miejsce.

Potrzebujesz pomocy podczas pierwszej przeprowadzki?

Zadzwoń!☎️