7 najczęstszych błędów popełnianych podczas przeprowadzki

Czy przeprowadzka musi wiązać się z chaosem i dezorganizacją, stając się jednocześnie źródłem niepotrzebnego stresu? Oczywiście, że nie! Wystarczy tylko zastosować się do kilku istotnych wskazówek, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i negatywnych emocji. Sprawdź więc, jakich błędów się wystrzegać, by szybko i sprawnie przewieźć swój dobytek do nowego miejsca zamieszkania.

Najczęściej popełniane błędy podczas przeprowadzki

Błędy podczas przeprowadzki, które najczęściej popełniamy

1. Brak schematu działań – dlaczego warto zaplanować przeprowadzkę?

Brak planu przeprowadzki to jeden z najważniejszych błędów, który może już od samego początku rzutować negatywnie na przebieg całego przedsięwzięcia. Presja czasu, ogrom obowiązków, które należy wykonać w ostatniej chwili i potężny chaos to najważniejsze skutki braku efektywnego schematu działań. Planując przeprowadzkę, warto więc:

  • określić jej dokładną datę, by móc przygotować się do niej znacznie wcześniej,
  • sporządzić listę rzeczy do spakowania.

Im bardziej precyzyjny plan, tym lepsze efekty przyniesie jego realizacja, o czym warto pamiętać już na etapie wstępnego planowania działań.

2. Odkładanie pakowania na ostatnią chwilę – kiedy jest już za późno?

Jeśli dzień przeprowadzki zbliża się wielkimi krokami, a Tobie nadal wydaje się, że masz jeszcze sporo czasu – jesteś w dużym błędzie. Pozostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę to bowiem jeden z najczęstszych błędów, rzutujących na komfort psychiczny i stan fizyczny w trakcie zmiany miejsca zamieszkania. Spakowanie bagaży, ich segregacja czy przenoszenie z pewnością zajmą bowiem sporo czasu, o czym warto pamiętać, rozpoczynając pracę jak najwcześniej, najlepiej już kilkanaście dni przed planową datą wyprowadzki.

3. Rezygnacja ze wstępnej segregacji – jak usprawnić proces pakowania?

Przeprowadzka to doskonały moment, by posprzątać dom czy mieszkanie, pozbywając się przy tym niepotrzebnych już przedmiotów. Taka wstępna segregacja nie tylko usprawni pakowanie dobytku, ale również ułatwi jego rozpakowanie w nowym miejscu zamieszkania. Tutaj bowiem zostaną przewiezione wyłącznie potrzebne rzeczy, bez zbędnego bagażu w postaci nieużywanych już przedmiotów, przestarzałych elementów wyposażenia wnętrz oraz dekoracji, które nie wpiszą się w aranżację nowej przestrzeni.

Jak dobrze zabezpieczyć przedmioty do przeprowadzki?

4. Zbyt mało kartonów – jak utrudnić sobie pakowanie dobytku?

Spakowanie całego dobytku to potężne wyzwanie, wymagające sporo czasu i zaangażowania, ale również i kartonów, które mają pomieścić wszystkie rzeczy, jakie udało nam się zgromadzić. To właśnie dlatego warto zadbać o ich odpowiednią liczbę. Jak pokazuje praktyka, wyposażenie trzypokojowego mieszkania mieści się w ok. 100 kartonach, a liczba potrzebnych pudełek rośnie sukcesywnie, wraz ze wzrostem metrażu. Oprócz tego należy zakupić dodatkowo:

  • mocną taśmę klejącą,
  • folię bąbelkową do zabezpieczenia przedmiotów,
  • marker, który posłuży do opisania każdego kartonu.

5. Brak oznakowania na kartonach – dlaczego jest ono tak istotne?

A skoro jesteśmy już przy oznakowaniu kartonów, warto podkreślić, jak wielkie znaczenie będzie ono miało w trakcie przeprowadzki. To właśnie dzięki niemu pudełka trafią od razu we właściwe miejsce – do kuchni, salonu, łazienki czy sypialni – co znacznie usprawni ich rozpakowanie. Rezygnacja z takiego działania spotęguje z kolei przeprowadzkowy chaos i znacząco utrudni odnalezienie poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz w natłoku przywiezionych na miejsce kartonów.

6. Niewłaściwe pakowanie dobytku – o co zadbać przed przeprowadzką?

O niewłaściwym pakowaniu można mówić wiele. Przeciążone, rozpadające się pudełka, brak zabezpieczeń w postaci folii bąbelkowej i wypełniaczy, czy w końcu mieszanie w tych samych kartonach wyposażenia różnych pomieszczeń… Wszystko to może prowadzić do zniszczenia cennych przedmiotów, utrudniając jednocześnie proces ich wypakowywania. Planując przeprowadzkę, warto zadbać więc o solidne pudełka, ich racjonalne pakowanie i skuteczną ochronę delikatnych przedmiotów przed przypadkowym zniszczeniem w transporcie.

7. Rezygnacja ze sprzątania – jak pozostawić po sobie złe wrażenie?

Posprzątać po sobie należy zawsze, niezależnie od tego, czy przeprowadzamy się od rodziców, czy też z wynajmowanego do tej pory mieszkania. Dzięki temu nie tylko pozostawiamy po sobie dobre wrażenie, ale również zyskujemy pewność, że żaden wartościowy przedmiot nie został pominięty w procesie pakowania i cały nasz dobytek trafił już pod nowy adres.

Potrzebujesz pomocy sprawdzonej firmy przeprowadzkowej?

Zadzwoń!  ☎️