Przeprowadzka bez stresu – jak zorganizować ją we Wrocławiu?

Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze spory stres: trzeba zorganizować wiele działań, zabezpieczyć całe przenoszone mienie, a do tego – zgrać wszystko w czasie. Na szczęście istnieją metody planowania przeprowadzki, które pozwalają zmniejszyć związane z nią uciążliwości. W naszym wpisie postaramy się o nich opowiedzieć. Skupimy się przy tym na regionie, w którym najczęściej działamy – Wrocławiu i jego okolicach.

Jak zaplanować bezstresową przeprowadzkę we Wrocławiu?

Planowanie przeprowadzki – Wrocław i okolice. Od czego zacząć?

Planowanie przeprowadzki warto rozpocząć co najmniej tydzień przed terminem, w którym ma się ona odbyć – dzięki temu unikniemy niepotrzebnego pośpiechu. Naszym pierwszym krokiem powinno być stworzenie listy zadań, jakie należy wykonać, a następnie – na jej podstawie – harmonogramu poszczególnych prac. Warto również pomyśleć zawczasu o przygotowaniu odpowiednich akcesoriów. Przydadzą się na pewno:

 • kartonowe pudła do spakowania rzeczy osobistych;
 • folia bąbelkowa;
 • wypełniacze;
 • taśma klejąca.

Jeżeli musimy opuścić dotychczasowe lokum, a nowe nie jest jeszcze gotowe na nasze przyjęcie, planowanie przeprowadzki powinno objąć również znalezienie i zarezerwowanie miejsca, w którym przechowamy nasze rzeczy. Warto też odpowiednio wcześnie zamówić firmę obsługującą przeprowadzki – Wrocław jest miastem, które rozwija się niezwykle dynamicznie, sprowadza się więc do niego wiele osób. W efekcie dostępność usług przedsiębiorstw przewozowych może być w niektórych okresach roku ograniczona.

Jak zapakować rzeczy do przeprowadzki?

Planowanie przeprowadzki – jak zapakować rzeczy?

Kilka dni przed zakładanym terminem przeprowadzki można zacząć pakowanie naszych rzeczy. W pierwszej kolejności do pudeł i worków powinny trafić przedmioty, których używamy rzadko. Przy okazji można pomyśleć o pozbyciu się tych spośród nich, które nie są nam już potrzebne. Nie trzeba ich wyrzucać – można rozdać je znajomym lub przekazać na cele charytatywne. W czasie pakowania należy też pamiętać o:

 • zachowaniu porządku – jeżeli naprawdę marzymy o przeprowadzce bez stresu, nasze rzeczy powinny zostać pogrupowane według pomieszczeń, w których się znajdą;
 • odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów kruchych i cennych – komputerów, sprzętu RTV, szkła, porcelany czy dzieł sztuki;
 • oznakowaniu pudeł i worków;
 • rozkręceniu mebli o największych gabarytach.

Specjaliści od planowania przeprowadzek zalecają również, by stworzyć listę pakunków, które będziemy przewozić na nowe miejsce – pozwoli to ograniczyć prawdopodobieństwo ich zagubienia.

Potrzebujesz konsultacji w pakowaniu swoich rzeczy?

Skontaktuj się!

Przeprowadzka bez stresu – jak przenosić dobytek?

Kiedy wszystkie nasze ubrania i rzeczy osobiste znajdą się w pudłach i workach, a meble zostaną odpowiednio przygotowane, powinniśmy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie przenieść (a następnie przewieźć) je osobiście. Niekiedy warto postarać się o pomoc – trudno wszak mówić o przeprowadzce bez stresu w sytuacji, gdy napotkamy przeszkody już na tym jej etapie. O zleceniu pracy specjalistom warto pomyśleć szczególnie:

 • gdy konieczne jest przeniesienie rzeczy po schodach;
 • jeżeli przeprowadzamy się do innego miasta.

Oczywiście są też osoby, dla których korzystanie z usług firmy przewozowej to po prostu nieodzowny element każdych bezstresowych przenosin.

Jak przenosić rzeczy podczas przeprowadzki, aby ich nie uszkodzić?

Ostatni etap przeprowadzki bez stresu – urządzamy się w nowym miejscu

Prawidłowe planowanie przeprowadzki pozwala też uniknąć stresu w ostatniej jej fazie – przy wypakowywaniu naszego dobytku w miejscu docelowym. W jaki sposób podejść do tego zagadnienia? W pierwszej kolejności należy wnieść meble, dopiero potem – drobne rzeczy osobiste. Jeżeli pudła z tymi ostatnimi są prawidłowo opisane, wystarczy:

 • sprawdzić, czy wszystkie dotarły na miejsce;
 • zanieść kartony do pomieszczeń, w których mają się znaleźć rzeczy z ich wnętrza;
 • otworzyć wszystko ostrożnie i rozłożyć nasz dobytek w szafach.

Końcowym etapem naszej pracy powinno być usunięcie z mieszkania zbędnych kartonów. Na tym etapie firmy przeprowadzkowe proponują łatwe rozwiązanie – jest to wyrzucenie odpowiednich pojemników do odpadów segregowanych.

Potrzebujesz sprawdzonej firmy przeprowadzkowej we Wrocławiu?

Zadzwoń! ☎️